Logg ut

Vil du virkelig logge ut?

   Aktive golfere du følger
  • Du må være innlogget for å se aktive golfere.

Debattforum

ET på PGA?

Koll

over 16 år siden

Koll

Terminlisten for ET viser at alle fire majors på PGA er med på ETs turneringsliste. Hvorfor? Betyr dette at "ET-spillere" som får lov til å delta på major-turneringene kan sanke penger der som også teller i rankingen på ET (RtD)?

705

over 16 år siden

705

Kun for de som har betalt spillelisens på ET, Koll. Som feks. Villegas og Kim har gjort. I tillegg må de spille det antall turneringer i året som tilsier status, dvs. min. 12 inkl. majors og WGC. Vijay er vel æresmedlem på ET og teller med.

Koll

over 16 år siden

Koll

Takk for greit svar, "705".
Et tilleggspørsmål:
Finnes det en oversikt over de "uekte" ET-spillere som har betalt lisens?

Og - dersom det kreves minst 12 ET-turneringer av disse - så kan vel ikke innspilte penger telle på RtD før ved årets slutt, siden det er først da man vet om de har oppfylt kravet til 12 turneringer? Da kan det vel bli uheldige rokeringer på den endelige listen.

Legg inn ditt innlegg her

(Denne tråden er stengt)

Få nyhetsbrev!

Legg deg inn her for å motta nyhetsbrev med nyttig info om bl.a. kampanjer og tilbud fra klubber/golfbutikker, spilletips, reisetips etc etc. Les mer her