Logg ut

Vil du virkelig logge ut?

   Aktive golfere du følger
  • Du må være innlogget for å se aktive golfere.

Debattforum

The Finau's- Monster drives!!

tuhjk

over 18 år siden

tuhjk

noen som så hvor sykt langt disse to guttene slo i går? 16 og 17 år gamle og driver ut Wood uten problemer. Ny teknikke snakkes det om der mna retter ut høyre benet?
Noen som kan si noe mer om denne teknikken?

HenrikFan

over 18 år siden

HenrikFan

Vet ikke helt, men rett venstre arm, rett høyrebein. ...
Matematisk skulle dette bli..... Laaaaangt!

Tror krigergenene fra Tonga har mye å si!
Gøy at de spiller golf!!
Normalt så spiller vel alle rugby eller driver med bryting om de er fra den kanten av verden.

jonag

over 18 år siden

jonag

Ja det så ut som om de fikk brukt kroppen rimelig optimalt...

Duro

over 18 år siden

Duro

Leste en artikkel om en PGA pro (husker ikke navnet). Fyren var liten, men hadde veldig god lengde likevel. Han skjøv kraftig fra med høyre ben frem mot impact. Kan være en slik teknikk de to guttene har adoptert. Har forsøkt det selv, men teknikken føles vanskelig å kontrollere.

Stian

over 18 år siden

Stian

Bare ta Tadd Fujikawa. 16 åring på ca 1.50m, har avg. driving distance på 295yards.

Det vet helt klart om en teknikk jeg ikke gjør :)

simen fulland

over 18 år siden

simen fulland

God teknikk er viktig for lengde, klarer du å kombinere teknikk med kraft begynner det å gå ordentlig langt.

Skal du over 300m må du faktisk dra til, feilmarginen stiger men du verden så festlig det er når det sitter.

Disse gutta trener masse golf hver dag og har nok litt bedre odds for å treffe rent når de gir gass enn oss vanlige dødlige...

jonag

over 18 år siden

jonag

Om man bare skyver hofta frem uten å få med skuldre og armer ja da blir det fæle greier. Tigern har samme problem når han spinner hoftene og henger etter med armene = PUSH ! eller så flipper man en quick-hook..

finau-gutta så mer i kontroll ut. Det gjelder å få trekt opp fjæra mellom hoft og skuldre og likevel få dratt skuldre og armer ned i synk med hofta. Om ikke hofta drar alt ned og man må synke skuldre og hoft er det vanskeligere, men ikke umulig. Foreslår at den som skal prøve dette må finne en måte å bruke kroppen som motor og ikke armene. Det kan være brystet, magen, hofter, lår som det føles at fører det ned. Men det er ikke lett. Den som får det til må si ifra .-)

v

over 18 år siden

v

Men driving er ikke alt :-)
Nåværende stilling :
G. Finau +12 149 Etter 9 hull
T.Finau +8 T128 F
J.Daly +7 T117 Etter 8 hull

gbe

over 18 år siden

gbe

Neida, gutta driver jo lett ut Tiger med 40 meter, så de MÅ jo være bedre enn ham, og kommer nok til å vinne alt som er, ALLTID!

HenrikFan

over 18 år siden

HenrikFan

Tipper gutta har følt et visst press for å klinke til. Det er jo derfor de ble invitert!!

Ture

over 18 år siden

Ture

Gutta er unge - faktisk veldig unge. De har litt tid på seg for å utvikle spillet sitt. De blir nokså sikker å se i fremtiden.

HenrikFan

over 18 år siden

HenrikFan

Les denne debatt-tråden, noen av skribentene var og så på.
http://forum.golf.se/viewtopic.php?t=34841&f=2

eatdustwoods

over 18 år siden

eatdustwoods

se denne folkens, det er helt sykt, på slutten driver han enee 350 meter...

http://www.youtube.com/watch?v=_aOra05ltYg

Hmmm

over 18 år siden

Hmmm

Den har vi jo allerede sett. Det er derfor denne tråden ble laget...

ret

over 18 år siden

ret

du fabler om?

HenrikFan

over 18 år siden

HenrikFan

Tage kan også!
http://golf.no/article1946790.ece
http://www.eiriktage.com/blog/index.php

Legg inn ditt innlegg her

(Denne tråden er stengt)

Få nyhetsbrev!

Legg deg inn her for å motta nyhetsbrev med nyttig info om bl.a. kampanjer og tilbud fra klubber/golfbutikker, spilletips, reisetips etc etc. Les mer her