Balthazar
Ååååååå så mye vi vet, og såååååååååå flinke vi er til å skrive hva som er galt og riktig.
Siden Tutta er skuffet betyr det at hun tydeligvis ikke likte at han skiftet beite.
For Henrik er det litt i samme gate som å ta dama fra bestekameraten sin. Det er noe man ikke gjør.
Men det er en kjennsgjerning at den som er flinkest til å grafse til seg er den som får mest. Så jeg antar at både Henrik og Caddieboy er fornøyde til tross for bismaken, og det er slett ikke sikkert at Tutta taper på det, bortsett fra irritasjonen og bryderiet med å skaffe en ny bagbærer.
Men det er noe som heter lag-ånd, og den ødelegges når noen på laget tar noe som tilhører andre på laget uten dennes velsignelse.
Ingen bør kritisere Aalbu for det som skjer, han har ikke noe med det. Han har gjort sin jobb, fått Henrik inn i PGA-sirkuset. Ser ut som HB har etablert seg bra, og da har ikke Aalbu så mye mer å bidra med. Hans oppgave er nå å avslutte piccolotjenesten i utlandet, dra tilbake til arbeidsgiveren sin, og fortsette å utvikle norsk golf.
Så får Henrik og Tutta ordne opp seg imellom. Ville være synd dersom de blir uvenner fremover, men på den andre siden ser de neppe så mye til hverandre (bortsett fra på klubbmesterskapet) siden begge spiller på hver sine kanter av kloden.